شایع ترین و مهمترین دلایل خرابی هد (HEAD)

شایع ترین و مهمترین دلایل خرابی هد (HEAD)در این مقاله به شرح شایع ترین و مهمترین دلایل خرابی هد (HEAD) در پرینتر جوهر افشان  و پلاتر می پردازیم.

طراحی هد به گونه ای است که جوهر منتقل شده توسط کارتریج ها وارد شیارهای بسیار باریک شده و پس از آن با مدیریت و فرماندهی برد های متصل به هد جوهر شلیک یا پاشش می شود. قطر این شیارها که اصطلاحا نازل (NAZZLE) نامیده می شوند به قدری باریک است که فقط حباب های جوهر قادر به عبور از آنها بوده و به علت سهل انگاری در نگهداری دچار سوختگی یا گرفتگی می شوند.

مهمترین دلایل خرابی هد عبارت است از

استفاده از جوهر غیر اورجینال به علت دارا بودن ذرات بزرگتر از استاندارد

 اتمام جوهر مصرفی که منجر به هوا گرفتگی و نهایتا رسوب جوهر در نازل می گردد

عدم استفاده در بلند مدت از دستگاه که باعث رسوب گرفتکی هد می شود

ضربه خوردگی هد

اصولا به علت ساختار خاص و آسیب پذیر هد (HEAD) در دستگاه های جوهر افشان این قطعه توسط اکثر قریب به اتفاق شرکت های گارانتی کننده از شمول خدمات پس از فروش خارج است. در صورت استفاده صحیح از دستگاه و مواد مصرفی اورجینال احتمال بروز مشکل بسیار پایین می آید. با این تفاسیر منطقی به نظرمی رسد که شرکت های گارانتی تنها در موارد خاصی از قبیل خرابی هد در بدو نصب و راه اندازی آن توسط تکنسین مورد تایید شرکت مبادرت به گارانتی هد نمایند.

شرکت پارس ایراکام ارائه دهنده گارانتی و خدمات پاسخگویی نیازهای شما می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فنی و تعمیرات تخصصی با ایراکام تماس حاصل فرمایید.